Inicjatywa Pracownicza

Studia na pełny etat. Studentki i studenci wobec kryzysu - dyskusja!

2023-11-06

16 listopada o 16:30 w sali 605 w Rektoracie (ul. Gagarina 11) odbędzie się dyskusja z Kołami Młodych Inicjatywy Pracowniczej oraz Studencką Inicjatywą Mieszkaniową. 

 

Panel podzielony będzie na dwie części – pierwsza będzie krótką prezentacją przygotowaną przez młodych Inicjatywy Pracowniczej, a następnie przejdziemy do otwartej dyskusji. Każda osoba może zabrać głos, do czego serdecznie zachęcamy!
O czym będziemy rozmawiać?
Mieszkalnictwo — przyjrzymy się wyzwaniom, z jakimi borykają się studenci i studentki w zakresie godnych warunków mieszkaniowych. Czy możemy oczekiwać poprawy w tej kwestii ze strony uniwersytetu? Jakie działania możemy podejmować?
Wsparcie socjalne uczelni — zastanowimy się, jakie braki i niedociągnięcia istnieją w zakresie udogodnień dla studentek i studentów. Czy możemy zrobić więcej, aby uczynić ją bardziej przyjazną i dostosowaną do potrzeb tych, którzy startują z trudniejszych pozycji?
Rynek pracy — omówimy wyzwania, jakie stawia przed nami rzeczywistość, w której, żeby pozwolić sobie na studiowanie, musisz harować na tzw. śmieciówkach. Czy tak było zawsze?
Prezentacja struktur — przedstawimy Wam, czym jest Inicjatywa Pracownicza oraz Studencka Inicjatywa Mieszkaniowa. Dlaczego musimy się zrzeszać, jakie mamy do tego narzędzia i jak do nas dołączyć?
Do zobaczenia!
Beata Bielska
Inicjatywa Pracownicza