Inicjatywa Pracownicza

Spotkanie dotyczące książki „Jowita zostaje. Historia 10 dni ruchu studenckiego”

2024-03-28
Toruńskie Koło Młodych Inicjatywy Pracowniczej zaprasza na spotkanie dotyczące książki „Jowita zostaje. Historia 10 dni ruchu studenckiego”, która odbędzie się 11 kwietnia 2024 roku o 16:00 w sali 604 w budynku Rektoratu UMK przy ul. Gagarina 11!
 
Studencka okupacja poznańskiego Domu Studenckiego Jowita w grudniu 2023 roku ma historyczne znaczenie. Nie chodzi tylko o to, że udało się obronić Jowitę przed prywatyzacją. Ten sukces pokazał ogromną siłę, jaka leży w studenckiej solidarności i stał się kolejnym fundamentem w walce o uniwersytety jako nasze dobra wspólne. Książka poświęcona tym wydarzeniom ma na celu nie tylko być ich świadectwem, ale, przede wszystkim, wezwaniem do działania i zbiorem materiałów, które pomogą odradzającemu się ruchowi studenckiemu skutecznie walczyć o swoje prawa. Na książkę składają się m.in. wywiady z osobami okupującymi akademik, teksty naukowców i naukowczyń oraz mnóstwo zdjęć z tamtych dni.
 
Wydarzenie będzie miało formę panelu, w ramach którego porozmawiamy zarówno o samej książce, jak i sytuacji osób studiujących na UMK - ich problemach i sposobach wspólnej zmiany naszego uniwersytetu na lepsze. Po panelu odbędzie się dyskusja. Spotkanie poprowadzi Jakub Straszewski, jeden z redaktorów książki i członek Poznańskiego Koła Młodych IP, prelegentami zaś będą Damian Janiak - również członek PKMIP - oraz Jagoda Lutomska-Juryłowicz i Bartosz Szymański - członkini i członek Toruńskiego Koła Młodych IP.
Beata Bielska
Inicjatywa Pracownicza