Inicjatywa Pracownicza

Spotkanie w sprawie warunków pracy na portierniach UMK

2019-09-29

Zapraszamy na spotkanie poświęcone sytuacji pracowniczej osób zatrudnionych na portierniach i w recepcjach domów studenckich, wydziałów, bibliotek i innych jednostek organizacyjnych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Będziemy rozmawiać o warunkach pracy, czasie pracy, formach zatrudnienia itp., jakie dotyczą stanowisk: portier, recepcjonista, strażnik, porządkowy, robotnik gospodarczy. Jako związek zawodowy chcemy starać się o poprawę warunków pracy i płacy na tych stanowiskach, ale potrzebujemy do tego zaangażowania osób pracujących na tych stanowiskach.

Inicjatywa Pracownicza to związek zawodowy, którego działalność opiera się na oddolnym i społecznym zaangażowaniu jej członków i członkiń. Nie tworzymy biur i etatów związkowych, nie mamy przewodniczących i prezesów, działamy kolegialnie, kierując się zasadą solidarności społecznej i odwołując się do relacji koleżeńskich. Podejmujemy zarówno akcje interwencyjnie, odpowiadając na zgłaszane do nas bieżące problemy, jak i realizujemy długofalową politykę, domagając się od pracodawcy korzystnych dla pracownic i pracowników zmian w sposobie zarządzania uczelnią.

miejsce: sala nr 307 w Collegium Maius, ul. Fosa Staromiejska 3, Toruń
kiedy: środa 9 października 2019 o godz. 17.00

By uczestniczyć w spotkaniu, nie trzeba być członkinią/członkiem naszego związku.
kontakt: ozzip.torun@gmail.com

Justyna Tuszyńska
Inicjatywa Pracownicza